Cyklobusy  
     
     
       
   
       
       
 
Dopravní podnik města Děčína, a.s. i tento rok bude provozovat cyklobusy na Maxičky. Odtud je možné vyrazit do panenské přírody Labských pískovců nebo na nejvyšší stolovou horu (726 m) v okolí Děčína, Děčínský Sněžník s jednou z nejkrásnějších rozhleden v Česku. Třicet tři metrů vysoká rozhledna, byla vybudována v roce 1864 a sloužila geografickým měřením. Jak Maxičky tak i Děčínský Sněžník se nabízí jako výchozí bod, jak pro romantické toulky Tiskými stěnami, tak výlety do nedalekého Saska. Tak například u pevnosti Königstein, ležící v Saském Švýcarsku, zjistíte, kam až v raném středověku sahalo České království. V menu jsme Vám připravili řadu odkazů, nabízejících nepřeberné množství informací, zajímavostí a cílů.
 
     
  Dopravní podnik města Děčína,a.s. přeje všem kteří se rozhodnout využít služeb cyklobusů spoustu krásných zážitků na jejich cestách po Děčínsku.  
     
     
     
 
     
 
 
.
 
     
  Informace  
 
 

Od 1. 5. 2019 je zahájen cyklobus z Autobusového nádraží na Maxičky v sobotu, neděli a státem uznané svátky až do 30. 9. 2019. Z důvodu bezpečného nakládaní jízdních kol na vlek, budou spoje začínat ve stanovišti č. 2 na Autobusovém nádraží. Přeprava jízdních kol na vleku dle tarifu DÚK.

Cyklobus (linka č. 210) odjíždí z autobusového nádraží v Děčíně (u Hypermarketu Albert) ze stanoviště č. 2 a je provozován od května do září o sobotách, nedělích a svátcích. Kapacita vleku je 16 kol a ty jsou naloženy vždy na počáteční zastávce a vyloženy v zastávce Maxičky. Na jiném místě nebudou kola naložena ani vyložena. Vzhledem k omezené kapacitě vleku Vám doporučujeme vyzvednout si rezervační místenku pro kola.

 
     
 
   
     
     
  Odjezdy  
 
  Cyklobus odjíždí z autobusového nádraží v Děčíně (u Hypermarketu Albert) ze stanoviště č.2 o sobotách, nedělích a ve svátek
     
   
Odjezdy cyklobusů o sobotách, nedělích a ve svátek
Z AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ
Z MAXIČEK
9:45 10:08
11:45 12:08
13:10 13:33
     
    Kapacita vleku je 16 jízdních kol a přednost při nakládce mají cestující s rezervační místenkou.
 
   
       
       
  Ceník    
 
  Ceny platí pro celou délku spoje Děčín – Maxičky, resp. Maxičky – Děčín.
   
 
Kategorie Platba v hotovosti (kč) Platba kartou (kč)
Dospělá osoba
20,-
15,-
Zlevněné 5,- 4,50
kolo - nepřestupné - platí pro 1 spoj
20,-
Všechny ceny jsou uvedeny v Kč včetně snížené sazby DPH
   
  Kapacita vleku je 16 jízdních kol a přednost při nakládce mají cestující s rezervační místenkou.
 
     
       
       
  Rezervace    
 
  Rezervační místenky pro přepravu jízdních kol na Maxičky vydává dispečer autobusové dopravy na dispečinku v Uhelné ulici (autobusové nádraží). Rezervační místenky budou vydávány v sobotu, neděli a svátky na spoje v 9:45 hod., v 11:45 hod., v 13:10 hod. hodinu před odjezdem příslušného spoje po dobu 30 minut dispečerem autobusové dopravy.
   
  Kapacita vleku je 16 jízdních kol a přednost při nakládce mají cestující s rezervační místenkou.
 
     
       
 
Další informace získáte na telefonním čísle 412 709 550
 
       
     
       
    aktualizováno 10.04.2019 7:48